2015/12/18

0218 Moje dziecko ma raka pomóżcie!!!Pisze tego posta na gorąco, bo cała aż się trzęsę. Dziś jak zwykle w przerwie w pracy przeglądałam serwis informacyjny, a tam new jakiego dawno nie widziałam. Kopara mi opadła.

Pewna mądra mama w Texasie wpadła na pomysł łatwego zarobku na dziecku. To akurat mnie nie dziwi, bo rodzice potrafią wykorzystywać swoje dziecko dla osiągnięcia własnych korzyści materialnych. Zszokował mnie sposób i krzywda, niewyobrażalna krzywda jaką zrobiła dziecku. Otóż owa mamusia ogoliła córkę na łyso i umieściła jej zdjęcie w sieci jakoby zbierała pieniądze bo dziecko ma raka!! Czy wy to ogarniacie? Bo ja nie bardzo. Ta kobieta chyba nie zdawała sobie sprawy co to znaczy mieć chore dziecko, a co dopiero chore na raka. I ludzie współczuli i wpłacali. Uzbierała 10 tys. dolarów gdy zaciekawiła pomoc społeczną i miejscowego lekarza. Prawda wyszła na jaw, a ona już nie jest już matką. 

Źródło- http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ogolila-corce-glowe-wmawiala-innym-ze-7-latka-umiera-na-raka,nId,1940260


Choć sama nie mam dzieci (pierwsze w drodze) pracuję w miejscu gdzie choroba to codzienność. Przychodzą do nas nie tylko starsi, ale i rodzice z małymi dziećmi nawet kilku miesięcznymi. Nawet sobie nie wyobrażacie jaki ci ludzie przeżywają dramat, ile wylali łez, ile nie przespali nocy. Gdy widzę maleństwo 4-5 letnie, które ma porażenie mózgowe i jest w zasadzie roślinką, albo naszą ostatnią podopieczną- 9 letnią dziewczynkę z guzem mózgu nieoperacyjnym, która ma przerzuty do kości, zadaję sobie pytanie- Boże ile ci ludzie (rodzicie i dzieci) mają w sobie siły, by walczyć o każdy oddech, o każdy dzień?

Gdybym sama miała tak chore dziecko nie wiem czy bym podołała. Ogromnie podziwiam takich rodziców, którzy walczą z całych sił.I powiem wam jedno, gdyby moje dziecko było ciężko chore stanęłabym bym na rzęsach, żeby je ratować. Może kraść bym nie poszła, ale jeśli trzeba byłoby wyprzedać majątek czy płaszczyć się w mediach bądź u znanych ludzi, choćby mnie wyrzucali drzwiami wchodziłabym oknem. Kochający rodzic dla dziecka zrobi wszystko. Nie zapomnę gdy bratanica mojej koleżanki urodziła się z wadą serca, którą miało tylko czworo dzieci w Polsce. Pukali gdzie się tylko dalo, byli nawet w TVN prosić o pomoc, bo operacja w Niemczech miała kosztować bodajże 60 tys. euro. Szarego człowieka na to nie stać. Nagrali film, w którym opowiedzieli historię oczami taty, który cierpi z powodu krzywdy dziecka. Na ich miejscu zrobiłabym to samo.


Powiedzcie mi zatem jak okrutnym trzeba być człowiekiem, jak nie mieć serca, by wmawiać ludziom tak potworną chorobę dziecka tylko po to, by wyłudzić pieniądze. Dla mnie to jest straszne. Jaką traumę to dziecko będzie miało. Może kiedyś znajdzie tą ulotkę z własnym wizerunkiem, a w niej przeczyta, że miało raka i matka zbierał na nie pieniądze. Tyle tylko, że to brednie. Jakbyście się poczuli, gdyby wasza matka czy ojciec posłużyli się wami, by w imię solidarności społecznej i współczucia wyłudzić pieniądze? Gdyby powiedziano wam, że macie udawać chorych, cierpiących i umierających? Dla mnie taka kobieta nigdy nie powinna mieć dzieci. Nie jest godna tego. Na szczęście odpowiednie służby szybko się zorientowały w czym rzecz i zdążyły na czas, bo strach myśleć do czego ona mogła się posunąć. 

Odebrano jej prawa rodzicielskie- słusznie? Jak najbardziej. Za coś takiego to moim zdaniem mimo wszystko niewielka kara. Powinna odbyć co najmniej półroczne prace społeczne w jakimś hospicjum, szpitalu z oddziałem onkologii dziecięcej, by na własne oczy zobaczyć, co to znaczy nowotwór u dziecka. Takie kobiety nie powinny mieć zdolności do rodzenia. Mam nadzieje, że los da jej jeszcze porządną nauczkę. 

Czekam na wasze opinie.

Buziaki

47 komentarzy :

 1. Czytałam o tej "matce", okropna historia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potworna, nie wiem jak mógł w ogóle jej taki pomysł do łba przyjść

   Usuń
  2. Myślę, że ta kreatura nawet na cudzysłów nie zasłużyła.

   Usuń
 2. Rudy włosie.... Matka o której piszesz popełniła ogromny błąd,swoim pomysłem udowodniła tylko głupotę. Sama mam córkę i nie wyobrażam sobie zrobić coś takiego,ale w życiu są różne sytuacje które zmuszają nas do dziwnych zachowań. W jej przypadku nie jestem do końca przekonana czy odebranie praw rodzicielskich jest dobrą sprawą, na pewno karę za swoje zachowanie musi ponieść, wyłudzenie pieniędzy, posługiwanie się w tym celu dzieckiem to jest karygodne. Ale prawda jest taka,że nigdy nie wiemy do końca dlaczego ktoś tak a nie inaczej postąpił. Może jednak był jakiś powód takiego jej zachowania,może ktoś ją zmusił do tego. Nie bronie jej, zrobiła rzecz straszną, ale powodów jej zachowania może być wiele. Dla nas - czytelników, takie coś jest niedopuszczalne, od razu wieszamy psy na kimś życzymy wszystkiego co złe...zamiast pomyśleć co tą kobietą kierowało...
  Gratki raz jeszcze,bo już na fb Ci gratulowalam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karma wraca, oby wróciła do ten "matki".

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak można tak z premedytacją wykorzystywać dziecko, nie wyobrażam sobie tego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak można być tak podłym człowiekiem, to straszne i przykre zarazem :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś okropnego jak ludzie potrafią być bezmyślni i co potrafią zrobić dla kasy :/

  OdpowiedzUsuń
 7. aż, wierzyć się w to nie chce do czego są zdolni ludzie :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytam tytul i tez zaczelam sie trzasc, no myslalam, ze chodzi o Ciebie! Nie strasz wiecej... ale fakt ludzie bywaja potworami jesli chodzi o pieniadze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż mi sie wierzyć nie chce. Jakże głupim i pozbawionym wyobraźni trzeba być stworem...

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam, okropna historia :/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio w Toruniu matka udawała raka by wyłudzić pieniądze w każdym kraju jest to samo nie trzeba daleko szukać a jeśli dziecko rodzi sie chore to trzeba byc przy nim bo 'skoro zrobiles i bylo ok wtedy sa kochajacy rodzice a jak juz jest choroba to juz dziecko nie jest ok'

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie to przeraża i potem wszyscy się dziwią, że ludzie są nieufni jeśli chodzi o pomagania innym, bo nie masz gwarancji czy nie udaje

   Usuń
 12. Mnie to się w głowie nie mieści...

  OdpowiedzUsuń
 13. To jest nie wyobrażalne i nie wybaczalne....aż brak mi słów by to skomentować...

  OdpowiedzUsuń
 14. To straszna tragedia dla tego dziecka i nie chcę nawet myśleć jak ono biedne się czuje

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam o tym, aż mnie ciarki przeszły, ludzka głupota nie zna granic... Że też takie idiotki są matkami :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a inne życie by oddały by nimi być a nie mogą

   Usuń
 16. Takie czyny nie uchodzą na "sucho"...

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wiem jaką trzeba mieć znieczulice by zrobić coś takiego. Ja czasem jestem zmęczona wychowaniem synka i kiedy zupełnie nie mam już sił, zawsze tłumaczę sobie, że są ludzie, którzy mają chore dzieci. Takie, które potrzebują ciągłej uwagi, opieki i jeszcze mama musi się cały czas uśmiechać, by pociecha nie czuła, że coś jest nie tak. Oby ta kobieta nigdy nie musiała się w takiej sytuacji znaleźć. Nie wiem czy jest odpowiednia kara za to...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na to chyba nie ma odpowiedniej kary, każda będzie zbyt mała

   Usuń
 18. Jedyny plus jest taki, że dziecko jeszcze małe i nie wie, jaką krzywdę zrobiła mu matka...

  OdpowiedzUsuń
 19. Coś okropnego poługiwać się tak dzieckiem co to za matka dobrze że zabrali jej to dziecko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wydaje mi się, że to zbyt mała kara

   Usuń
  2. tak powinna za to dużą większą karę ponieść

   Usuń

Każdy komentarz to dla mnie motywacja do dalszego pisania.
Cieszę się, że jesteście ze mną.
Nie bawię się we wspólną obserwację, obserwuję tylko blogi, które mi się podobają.
Dla mnie nie liczy się ilość a jakość:)
aha i nie spamujcie, zawsze staram się czytać wszystkich, którzy mnie odwiedzają.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka